هواپیمایی کیش 
 
جهش تولید
انجام نخستین پرواز داخلی کیش ایر از فرودگاه حضرت امام به مقصد جزیره کیش
 • انجام نخستین پرواز داخلی کیش ایر از فرودگاه حضرت امام به مقصد جزیره کیش

  انجام نخستین پرواز داخلی کیش ایر از فرودگاه حضرت امام به مقصد جزیره کیش

  نخستین پرواز داخلی از فرودگاه حضرت امام به مقصد جزیره کیش توسط هواپیمایی کیش انجام شد.

  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل کیش ایر، فرزانه شرفبافی امروز در حاشیه راه‌اندازی اولین پرواز داخلی در فرودگاه امام خمینی (ره) اظهار داشت: هواپیمای این پرواز که ایرباس 321  است از یک منطقه آزاد به یک منطقه آزاد دیگر پرواز می‌کند و درواقع این خط هوایی بین دو منطقه آزاد فرودگاه امام خمینی (ره) و جزیره کیش برقرار شده است.

  وی ادامه داد: ایرباس 321 مذکور حدود یک سال و چند ماه زمین‌گیر بود و توسط متخصصان داخلی اورهال شد و امروز به ناوگان کیش‌ایر برگشته است، ضمن آنکه پیش از این هواپیما اجاره به شرط تملیک بود اما امروز به ناوگان ملکی کیش‌ایر تبدیل شده است و خلبانان و کرو پروازی آن نیز ایرانی هستند.

  مدیرعامل شرکت هواپیمایی کیش‌ایر افزود: یک فروند ایرباس A321 دیگر نیز به‌ زودی وارد ناوگان کیش‌ایر می‌شود این هواپیما سال گذشته در فرودگاه کیش با یک رأس آهو برخورد کرد و دچار مشکل شد.

  شرفبافی با بیان اینکه کیش ایر در فرودگاه امام پروازهای مختلف خارجی دارد، گفت: تلاش کردیم در راستای اتصال پروازها این مسیر داخلی نیز به جزیره کیش برقرار شود.

  وی میانگین سن هواپیماهای کیش ایر را 24.5 سال عنوان کرد و گفت: پرواز فرودگاه امام به جزیره کیش برای جنوب استان تهران و همچنین استان‌های قم و مرکزی مطلوبیت دارد.

  مدیرعامل شرکت هواپیمایی کیش ایر با بیان اینکه فعلا هفته‌ای یک پرواز در مسیر فرودگاه  امام به جزیره کیش راه‌اندازی کرده‌ایم، گفت: اصولا این ایرباس 321 کیش‌ایر در کیش مستقر خواهد بود.

  وی ادامه داد: کیش ایر امروز 6 فروند هواپیمای عملیاتی دارد ضمن آنکه 4 فروند هواپیمای زمین‌گیر هم داریم که در آینده به ناوگان شرکت کیش اضافه می‌شوند.

  شرفبافی از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی بخش تعمیر و نگهداری هواپیمای ایرباس 320 و بوئینگ MD در کیش خبر داد و گفت: همچنین سمیلاتور ایرباس 320 توسط کیش ایر در جزیره راه‌اندازی می‌شود.

  وی درباره افزایش یا کاهش تعداد مسافران جزیره کیش در مقایسه با سال‌های قبل گفت: با وجود آنکه با کاهش 25 درصدی مسافر در برخی پروازها مواجه بوده‌ایم اما تقاضای پروازهای جزیره کیش ثابت مانده است.

  مدیرعامل شرکت هواپیمایی کیش‌ایر افزود: برنامه داریم امسال در راستای راه‌اندازی گردشگری سالم، گردشگران حاشیه خلیج فارس را به جزیره کیش جابه‌جا کنیم. وی درباره قیمت بلیت هواپیما در مسیر جزیره کیش با اشاره به حمایت‌های سازمان منطقه آ‌زاد گفت: اگر  امروز در سایت کیش‌ایر مشاهده کنید قیمت یک بلیت رفت و برگشت به کیش حدود 400 هزار تومان است و تقریباً 50 درصد ارزان‌تر از نرخ واقعی است. 

  منبع خبر:
  تاریخ درج:
  بازگشت