هواپیمایی کیش 
 
جهش تولید
نقش هواپیمایی کیش در انتقال کمک های بشر دوستانه و تقدیر سفارت ایران و دولت قرقیزستان از هواپیمایی کیش
 • نقش هواپیمایی کیش در انتقال کمک های بشر دوستانه و تقدیر سفارت ایران و دولت قرقیزستان از هواپیمایی کیش

  نقش هواپیمایی کیش در انتقال کمک های بشر دوستانه و تقدیر سفارت ایران و دولت قرقیزستان از هواپیمایی کیش

  محموله کمک‌های بشردوستانه پزشکی ایران شامل ۳۵۷ کارتن به وزن بیش از سه تن و متشکل از اقلام درمانی، داروئی و وسایل محافظت شخصی برای مقابله با ویروس کرونا روز گذشته با پرواز مستقیم هواپیمایی کیش از شهر مشهد به فرودگاه ماناس بیشکک منتقل و تحویل مقامات جمهوری قرقیزستان شد.

  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت هواپیمایی کیش، تحویل کمک‌های بشردوستانه طی یک مراسم رسمی و با حضور رئیس کمیسیون مشترک بین قرقیزستان و ایران، وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان، قائم مقام وزارت بهداشت جمهوری قرقیزستان و سفیر ایران و کارمندان سفارت ایران در قرقیزستان برگزار شد.

  «سعید خرازی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در این مراسم ضمن تقدیر از استانداری خراسان رضوی و هواپیمایی کیش‌ ایر گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران و استانداری خراسان رضوی از ابتدای شیوع کرونا و دریافت اطلاعات مربوط به اقلام مورد نیاز دولت قرقیزستان درصدد بود محموله‌ای را ارسال کند.

  وی ادامه داد: به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در داخل کشور، لزوم رفع کمبودهای داخلی و همچنین تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه ایران و مشکلات به وجود آمده در مسیرهای حمل و نقل هوایی و قطع پروازها این امکان فراهم نگردید و در نهایت با همکاری شرکت هواپیمایی کیش این محموله به قرقیزستان منتقل شد.

  «جنت بیشن‌اف» وزیر حمل و نقل جمهوری قرقیزستان نیز ضمن تقدیر از شرکت هواپیمایی کیش و جمهوری اسلامی ایران برای ارسال کمک‌های بشردوستانه برای مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: معتقدم اهدای کمک‌های بشردوستانه ایران برای تقویت اقدامات مقابله با تهدید مشترک کمک خواهد کرد و روابط دوستانه میان دو کشور بر اساس تفاهم رو به جلو ادامه خواهد یافت.

  کمک‌های بشر دوستانه توسط دولت جمهوری اسلامی ایران بنا به درخواست طرف قرقیزی با هواپیمایی کیش به این کشور منتقل شد. همچنین با این پرواز تعدادی از اتباع دو کشور نیز توانستند به کشورهای خود بازگردند.

  گفتنی است شرکت هواپیمایی کیش از ابتدای شیوع ویروس کویید - ۱۹ در راستای مسئولیت های اجتماعی خود، تاکنون بیش از صد و پنجاه تن بار، مواد غذایی، اقلام پزشکی و دارویی به جزیره زیبای کیش و شهرهای مختلف منتقل نموده و بیش از هزاران نفر از کیشوندان، هموطنان و اتباع خارجی با پروازهای برنامه‌ای و فوق العاده شرکت هواپیمایی کیش به شهرها و کشورهای خود بازگشته اند.

  منبع خبر:
  تاریخ درج:
  بازگشت